دسته‌ها
اخبار

M’Juddarah (عدس، برنج و پیاز کاراملیزه)


عدس لبن،، برنج و پیاز کاراملیزه (مجادارا)

یک غذای جانبی حاوی پروتئین یا غذای اصلی گیاهی، m’juddarah یک غذای ساده از عدس و برنج است که روی آن پیازهای کاراملی شده بسیار خوشمزه است.

m'juddarah

خنده دار نیست که ساده ترین و ابتدایی ترین غذاها همان غذاهایی هستند که ما مرتباً میل می کنیم؟ M’Juddarah، یک غذای جانبی لبن،، دقیقاً همین است: چیزی بیش از یک کاسه ساده و در عین حال سیرکننده عدس و برنج که روی آن پیاز کاراملی شده و شاید یک یا دو عدد ماست ساده روی آن قرار گرفته باشد. می تو،د آن را به صورت گرم، در دمای اتاق یا سرد بیرون از یخچال سرو کنید. عمه بزرگ من ویو اغلب آن را درست می کرد و همیشه در کنار غذاهای شگفت انگیز شام خاورمیانه سرو می شد. من بسیاری از غذاهای لبن، را در آشپزخانه او یاد گرفتم و دوست دارم آنها را با شما به اشتراک بگذارم!

،اصر

  • روغن: من دوست دارم از روغن زیتون استفاده کنم زیرا برای قلب مفید است و از نظر طعم به خوبی ،یب می شود. اما روغن گیاهی یا کانولا نیز کار را انجام می دهد.
  • پیاز: یک پیاز سفید یا زرد طعم ملایمی به شما می دهد که به خوبی کاراملی می شود!
  • عدس: پروتئین بالا و طعم خاکی و آجیلی، من معمولا از عدس قهوه ای یا سبز استفاده می کنم، اما شما می تو،د از هر رنگی استفاده کنید.
  • برنج: برای ساده و ک،یک نگه داشتن ظرف، از برنج سفید و دانه کوتاه استفاده می کنم. اما از آنچه دارید استفاده کنید!

نحوه درست ، M’Juddarah

آبکشی برنج

مجودره خود را با آبکشی برنج و عدس خود شروع کنید.

اضافه ، پیاز به قابلمه

سپس در یک قابلمه متوسط، مقداری روغن را روی حرارت متوسط ​​رو به بالا بشنوید و پیاز خلال شده را تفت دهید تا رنگ کاراملی غلیظی به خود بگیرد. بردارید و کنار بگذارید.

برشته ، عدس در قابلمه

سپس در همان قابلمه، عدس ها را اضافه کنید و حدود یک دقیقه تفت دهید.

اضافه ، آب به قابلمه

سپس در آب بریزید. بگذارید بجوشد، سپس حرارت را کم کنید و بجوش،د تا عدس ها تا نیمه تمام شوند، حدود 15 دقیقه.

اضافه ، برنج به قابلمه

سپس برنج خود را به همراه مقداری نمک و فلفل اضافه کنید تا مزه دار شود. دوباره به جوش بیاورید و هم بزنید تا ،یب شوند، سپس با درب بپوش،د و حرارت را کم کنید تا کاملا بپزد و مایع کاملا جذب شود.

مجدره را در ظرف سرو کنید

برنج و عدس خود را قبل از اینکه پیاز کاراملی شده را روی آن قرار دهید، در ظرفی سرو کنید.

،وپ ، ماست روی m'juddarah.

مجودره خود را با ماست ساده و سبزی تازه پر کنید و لذت ببرید!

سوالات متداول:

مجودره ی،ی چه؟

مجودره یا مجداره به م،ای «پاک‌مارک» است، زیرا عدس در میان برنج‌ها شبیه به پوکه است.

چه کشورهایی مجادره می خورند؟

بسیاری از کشورهای خاورمیانه از جمله لبنان، عراق و مصر آن را می خورند.

باقی مانده ها را چگونه ذخیره می کنید؟

باقی مانده را در ظرف در بسته در یخچال تا 3 روز نگهداری کنید.

مجودره (عدس، برنج و پیاز کاراملیزه)

غذاهای لبن، بیشتر

بخور، لایک کن، به اشتراک بگذار!

آیا این دستور را امتحان کردید و آن را دوست داشتید؟ دفعه بعد که آن را ساختید، یک ع، بگیرید و آن را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید! بر،ب بزنید @thelemonbowl و #thelemonbowl تا بتو،م غذای شما را تحسین کنیم و به اشتراک بگذاریم.

لیز در حال خوردن m'juddarah

در حالی که این غذا خاطرات دلپذیر و نوستالژیک را برای من به ارمغان می آورد، امیدوارم سرو ، آن برای خانواده به شما کمک کند تا خاطرات خوشی را برای خود دور میز شام بسازید. مجودره ساده اما خوشمزه است و می دانم که از آن لذت خواهید برد.

چنگال شما منتظر است.

مجدره

M’Juddarah (عدس، برنج و پیاز کاراملیزه)

این غذای ساده از عدس و برنج یک غذای جانبی پر پروتئین یا غذای اصلی گیاهی است که با پیازهای کاراملی شده بسیار خوشمزه و اعتیادآور سرو می شود.

آماده سازی: 5 دقیقه

پختن: 45 دقیقه

جمع: 50 دقیقه

صرفه جویی

خدمات: 4

  • روغن را در یک قابلمه سس عمیق روی حرارت متوسط ​​گرم کنید و پیاز را به مدت 20 تا 25 دقیقه تفت دهید تا شفاف و کاراملی شود و مرتباً هم بزنید. به مقدار لازم نمک و فلفل بپاشید. از ماهیتابه برداشته و کنار بگذارید.

  • در همان ماهیتابه، عدس را اضافه کنید و حرارت را تا متوسط ​​رو به بالا افزایش دهید. عدس را به مدت 60 ث،ه تفت دهید سپس 6 فنجان آب اضافه کنید. قابلمه را بجوش،د و حرارت را کم کنید و بجوش،د تا عدس ها نیم پز شوند، حدود 15 دقیقه.

  • برنج، نمک و فلفل را به قابلمه اضافه کنید و مخلوط را به جوش بیاورید. یکبار هم بزنید، درب آن را بپوش،د، سپس حرارت را کم کنید. حدود 15 دقیقه بپزید تا تمام مایع جذب شود.

  • عدس و برنج را قبل از سرو با پیاز کاراملی شده با چنگال پر کنید. در صورت تمایل با ماست ساده یا لبان خیار لبن، سرو کنید.

کا،ی: 296کیلو کا،یکربوهیدرات ها: 49.8gپروتئین: 7.4gچربی: 7gچربی های اشباع شده: 1gچربی های چند غیر اشباع: 6gسدیم: 926میلی گرمفیبر: 6.1gقند: 2.5g





منبع: https://thelemonbowl.com/mjuddarah-lentils-and-rice-with-caramelized-onions/