دسته‌ها
اخبار

سئو چیست؟ مفهوم سئو از نظر متخصصین ایرانی و بین المللی آکادمی وبسیما

سئو چیست؟ مفهوم سئو از نظر متخصصین ایرانی و بین المللی آکادمی وبسیما

بعد از ایجاد استراتژی تولید محتوا، می توانید شروع به تولید محتوا نمایید. یکی دیگر از کانال‌های بازاریابی اینترنتی استفاده از سیستم تبلیغاتی گوگل یا گوگل ادز است. در این روش ما به گوگل پول پرداخت می کنیم تا فارغ از اینکه جایگاه سئویی سایت چگونه است، در جستجوی عبارات مورد نظر، سایت ما را در نتایج بالاتری نمایش دهد.

  • (در پروژه های جدید بهتر است بر اساس چرخه بالا از استراتژی سئو و سئو تکنیکال شروع شود.) در ادامه شما را با پنج مرحله ای که در سئو سایت لازم است به آن ها بپردازید، آشنا خواهیم کرد.
  • نتایج جستجوها به عنوان منبع اصلی ترافیک دیجیتال برای برندها به حساب می‌آید، دقت کنید که این منبع می‌تواند برای کانال‌های دیگر مارکتینگ مناسب باشد و مورد استفاده قرار گیرد.
  • همیشه به یاد داشته باشید که چیزی به نام تعداد ایده آل کلمات کلیدی در یک صفحه وجود ندارد (منظور چگالی کلمه کلیدی است).
  • به همین دلیل، در این بخش سعی کرده‌ایم اصطلاحات کاربردی Technical Seo یا سئو‌ی فنی را برای شما عزیزان گرد‌آوری کنیم.
  • در ابتدا از افرادی که در حوزه سئو و بهینه سازی سایت موفق و تاثیرگذار هستند تقاضا کردیم تا تعریف خود از این واژه را به صورت مختصر برای ما ارسال کنند.

اما مهمتر از ایجاد ارتباط، برقراری ارتباطی صمیمانه است…
بهترین راه برای ایجاد رابطه ای صمیمانه، ارائه محتوای ارزشمند و تجربه ای به یاد ماندنی است. گوگل عاشق محتواست؛ هرچه محتوای سایت شما برای گوگل و دوستان گوگل (جستجوکنندگان) جذاب تر باشد، ارتباط بین سایت شما و گوگل صمیمانه تر می شود. سلام دوست عزیز
پیشنهاد میکنیم از مطالعه کتاب سئو برای همیشه شروع کنید. پس از آن مشاهده فیلم های رایگان و مطالعه سایر کتاب ها مسیر را برای شما روشن میکند. در پایان شرکت در دوره های آموزشی میتواند سرعت و کیفیت یادگیری شما را افزایش دهد. کسانی که تمرکز خود را بر اصول سئو، تولید محتوا و پاسخ گویی به کاربران قرار دهند در این مسیر موفق خواهند بود؛ زیرا کاربران همیشه به دنبال پاسخ سوالات خود هستند.

با اصول و مفاهیم سئو آشنا می‌شوید

سئو خارجی سایت به تمام فعالیت‌هایی اشاره دارد که در خارج از وب سایت شما برای بهبود رتبه بندی وب سایت در صفحه نتایج موتورهای جستجو انجام می شود. این فعالیت‌ها شامل  لینک سازی خارجی، سئو محلی، شبکه های اجتماعی، برندینگ و تبلیغات می‌شود. با رعایت اصول سئو در تولید محتوا و طراحی وب‌سایت می‌توان توجه تعداد بیشتری از کاربران، به‌ویژه کاربران علاقه‌مند به موضوع فعالیت و حوزه تخصصی کسب و کار را به وب‌سایت جلب کرد. همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، مقابله با تولید محتوای بی‌کیفیت یا کپی شده یکی از مهم‌ترین نقاط تمرکز الگوریتم‌های جدید گوگل و موتورهای جستجوی دیگر است. با کپی کردن محتوا حتی با ایجاد تغییرات جزئی در صفحه‌های مختلف وب‌سایت، اعتبار لینک میان دو صفحه تقسیم می‌شود و تمام اعتبار روی یک صفحه متمرکز نمی‌شود.

طراحی سایت با رعایت اصول سئو

پس بهتر است درصورتی که صفحات شما، جایگاه مناسبی را کسب کرده است، به آدرس صفحات دست نزنید و یا پس از تغییر از ریدایرکت 301 استفاده نمایید. یکی از عوامل موثر در سئو سایت تاثیرگذار است از نقشه سایت برای گوگل و سایر موتورهای جستجو می‌باشد. نقشه سایت یا به اصطلاح سایت مپ، خزش ربات‌ها در سایت را آسان‌تر می‌کند. به عنوان مثال؛ هنگامی که بارگذاری صفحه برای کاربر چندین ثانیه طول می‌کشد، و یا زمانی که محتوا در گوشی موبایل یا دسکتاپ به خوبی نمایش داده نمی‌شود، کاربر صفحه را ترک می‌کند و سایت دیگری را باز کند.

سئو (SEO) چه بخش‌هایی دارد؟

اگر می خواهید وب سایت خود را از این حیث مورد بررسی قرار دهید می توانید از ابزار Google’s Mobile-Friendly Test  استفاده کنید. این ابزار به شما کمک می کند که ببینید آیا وب سایت شما به راحتی در انواع گوشی های همراه نمایش داده می شود یا خیر. پس چند ماه ابتدایی میتوان در کنار ادامه استراتژی محتوایی از استراتژی لینک سازی و سئو خارجی نیز بهره برد. هیچ پاسخ کوتاهی برای این سوال وجود ندارد، چرا که کلمه به کلمه و سایت به سایت این میزان میتواند متفاوت باشد. مواردی مانند سختی کلمات کلیدی و رقابت آنها، مدت زمان فعال بود و اعتبار سایت و عوامل مختلف دیگری وجود دارند که میتواند در زمان رسیدن یک سایت در یک عبارت کلیدی به رتبه های بالاتر تاثیر گذار باشد. از این رو تمرکز بر روی عبارات مرتبط و موثر برای کسب و کار نکته بسیار مهمی است و از نظر من نباید زمان و هزینه کسب و کار را برای دریافت بازدید از عبارات غیر موثر تلف کرد.