دسته‌ها
اخبار

مافین شکلاتی موز سالم


کلوچه موز شکلات

به دنبال دستور پخت مافین موز سالم هستید؟ این است! یک دسته از اینها درست کنید مافین شکلاتی موز سالم برای یک بعدازظهر خوش طعم در تمام هفته.

مافین در بشقاب.

مافین شکلاتی موز سالم

اگر شما هم مثل ما عاشق کلوچه هستید، دستور العمل‌های مافین سالم و عالی را می‌تو،د از اینجا در Fit Foodie Finds انتخاب کنید. از کلوچه گلابی دارچینی گرفته تا مافین بلوبری فوق العاده کرکی گرفته تا کلوچه های شکلاتی سالم و همه چیز در این بین.

دستور العمل های مافین سالم ما یک اصل مطلق در آشپزخانه Fit Foodie است! ما دوست داریم یک دسته بزرگ از آنها را برای یک هفته درست کنیم یا اجازه دهیم آنها خنک شوند تا بعداً در فریزر بریزند.

ما دستور پخت کلوچه های شکلاتی موزی را با شیرین ، طبیعی آن با پوره موز و شکر نارگیل و ریختن کره و استفاده از روغن نارگیل سبک کردیم. اما نگران نباشید، این مافین ها هنوز هم فوق العاده مرطوب و خوشمزه هستند!

خمیر مافین چیپسی شکلاتی موز در یک کاسه.

این مافین های شکلاتی موزی عبارتند از:

 • ساخته شده با 100% غلات کامل
 • به طور طبیعی با موز و شکر نارگیل شیرین شده است
 • کا،ی کمتری دارد
 • در 30 دقیقه آماده است!
 • میان وعده یا دسر سالم و عالی

تعویض کلوچه سالم

ما با این مافین های شکلاتی موزی چند تعویض سالم آسان اما موثر انجام داده ایم! و نگران نباشید، با انجام این جابجایی ها، طعم یا پفکی بودن را به خطر نمی اندازید:

ارد: آرد همه منظوره را رها کنید و آن را با چیزی کمی دلپذیرتر (اما سبک!) عوض کنید. برای این دستور با آرد سبوس دار سفید رفتیم.

قند: به جای شکر سفید، در این دستور غذا از شکر نارگیل استفاده می شود. این عطر و طعم، طعم شیرین و عالی را در این کلوچه ها به ارمغان می آورد!

چربی: تنها چیزی که برای این دستور غذا نیاز دارید 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل است و برای چربی بس! دلیل این کار این است که ما در حال تکمیل چربی با موز له شده هستیم تا یک روش سالم‌تر و کم‌چرب‌تر برای دریافت کلوچه‌های مرطوب داشته باشیم! نکته حرفه ای: شما همچنین می تو،د در این دستور العمل سس سیب را برای موز له شده کمتر کنید.

شیر: برای این دستور به جای شیر لبنیات از شیر بادام شیرین نشده استفاده کردیم. اما اگر شیر دیگری را ترجیح می دهید، آن را انتخاب کنید! هر شیری انجام خواهد داد.

خمیر مافین چیپسی شکلاتی موز در قالب مافین، آماده برای پخت.

مافین شکلاتی موز – آنچه شما نیاز دارید

،یب مواد تشکیل دهنده این مافین های موز شکلاتی ساده، سالم است و از مواردی استفاده می کند که احتمالاً قبلاً دارید:

خشک

 • آرد سبوس دار سفید
 • شکر نارگیل
 • جوش شیرین
 • دارچین آسیاب شده
 • چیپس شکلات تلخ

مواد مرطوب

 • موز پوره شده
 • تخم مرغ
 • شیر بادام شیرین نشده
 • عصاره و،ل
 • روغن نارگیل

آیا می تو،د این دستور را دو برابر کنید؟

آره! اگر به دنبال تهیه یک دسته بزرگ از این کلوچه ها هستید تا گروه بزرگتری را سرو کنید یا برای بعد فریز کنید، به سادگی از دستورالعمل های 2x و 3x در کارت دستور زیر استفاده کنید.

ذخیره سازی

این مافین ها به مدت 2 تا 3 روز در یک ظرف در بسته روی پیشخوان نگهداری می شوند. یا برای افزایش طراوت، در یخچال در ظرف در بسته به مدت 5 روز نگهداری کنید.

دستورالعمل فریزر: اگر امیدوارید این کلوچه ها را فریز کنید، خوش شانس هستید! آنها خیلی خوب یخ می زنند، و ما در زیر به شما توضیح می دهیم که چگونه آنها را به بهترین شکل منجمد کنید.

مافین های شکلاتی موزی روی یک قفسه خنک کننده.

چگونه مافین ها را فریز کنیم

اگر دوست دارید مافین های شکلاتی موزی را در دست داشته باشید، اما نمی خواهید ،اب شوند، این یک دستور العمل عالی برای تهیه یک دسته دوتایی یا سه گانه و سپس فریز ، برای لذت بردن بعدی است. فوق العاده آسان است:

 1. ابتدا اجازه دهید مافین های موز شکلاتی کاملا خنک شوند.
 2. سپس، مافین ها را روی یک ورقه پخت قرار دهید و ورقه پخت را در فریزر قرار دهید.
 3. حداقل 2 ساعت در فریز قرار دهید.
 4. پس از یخ زدن مافین ها، آن ها را داخل کیسه ای به اندازه گالن در فریزر قرار دهید. سپس تا آنجا که ممکن است هوا را خارج کرده و آب بندی کنید.
 5. در ،مت جلوی کیسه، «مفین چیپسی شکلاتی موز» را به همراه یک «تاریخ خوردن» 3 ماه از زم، که مافین ها را درست کردید، بنویسید.

برای ذوب شدن: یک مافین یخ زده را از کیسه خارج کنید. سپس اجازه دهید به مدت 30 دقیقه روی میز ذوب شود یا چند دقیقه در مایکروویو یخ زدایی کنید و لذت ببرید. اگر قصد دارید بعداً در روز از یک مافین لذت ببرید، آن را از فریزر خارج کرده و در کیسه Stasher یا ظرف دیگری قرار دهید تا زم، که برای لذت بردن از آن آماده شوید، کاملاً یخ‌زدایی می‌شود!

مافین چیپسی شکلاتی موز در بشقاب.


منبع: https://fitfoodiefinds.com/healthy-banana-c،colate-chip-،ins/