دسته‌ها
اخبار

لیست کامل طرز تهیه انواع غذاهای ایرانی سنتی و محلی ایران کوک-غذای رژیمی

در کنار این غذاهای لذیذ بی‌نظیر، همیشه یک نوع غذای جانبی وجود دارد که تجربه غذا خوردن را دلپذیرتر می‌کند. یکی از سالادهای معروف شیراز، سالاد شیرازی است که در کنار اکثر غذاهای ایرانی قرار دارد. سالاد شیرازی، سالاد خوش طعمی است که با غذاهای زیادی به ویژه غذاهای سنتی شیراز سرو می‌شود. این بار در سفری کوتاه سری به گنجینه پرارزش غذاهای محلی می زنیم تا هم یک غذای خوشمزه صرف کنیم و هم شهر را از زاویه دیگر ببینیم و چه جایی بهتر از شیراز، عروس خوشنام شهرهای ایرانی.

  • یک غذای مجلسی و پرطرفدار در بسیاری از مجالس رسمی و میهمانی است.
  • شیرازی ها در غذاهای بسیاری از انار البته در صورت های مختلف استفاده می کنند.
  • این رستوران با استفاده از گل و گیاه‌های معطر در گوشه و کنار خود، فضایی امن و راحت برای صرف غذا و هم‌نشینی فراهم کرده است.

اگر لیمو عمانی را زودتر در آبگوشت بریزید، مانع پخت بهتر و کامل گوشت و کلم می‌شود. افزودن رب گوجه‌فرنگی به فلافل اهوازی، آن را خوش‌رنگ‌تر می‌کند؛ البته شما می‌توانید آن را حذف کنید یا از یک عدد گوجه‌فرنگی تازه رنده شده در تهیه فلافل استفاده کنید. نخود ها را برای ۱۲ ساعت یا از شب قبل در آب خیس کنید و هر چند ساعت یک بار آب آن را عوض کنید تا نفخ آن‌ها گرفته شود. سپس آب آن‌ها را خالی کنید و در چرخ گوشت بریزید تا چرخ شوند. توجه داشته باشید که نخودهای چرخ شده بهتر است کمی زبر باشند.

رستوران های سنتی مرکز تهران

آب مورد استفاده برای پخت کوفته‌ها نباید بیش از حد باشد؛ زیرا در غیر اینصورت کوفته‌ها از هم باز می‌شوند و ظاهر خود را از دست می‌دهند. لوبیا سفید و گندم را حتما از قبل خیس کنید و چند بار آب آن‌ها را عوض کنید تا نفخ آن‌ها معده شما را اذیت نکند. از خرماهای درشت و سفت یا از خرماهای زردرنگ برای تهیه این غذا استفاده کنید.

فالوده شیرازی

پس از نرم شدن می‌توانید آن‌ها را آبکش کرده و به نخود‌ها اضافه کنید. حال خورش شما پخته و برای سرو کردن به همراه برنج، سیب زمینی سرخ کرده و بادمجان سرخ کرده آماده است. برای پخت خورش قیمه ابتدا باید لپه‌ها را خیس کنید و گوشت‌ها را خرد نمایید.

لیست غذاهای ایرانی و غذاهای استان هرمزگان

در لیست انواع غذاهای ایرانی، برخی غذاها قدمت طولانی دارند و البته ممکن است به یک شهر یا منطقه خاص کشور باشند. این غذاها معمولا جزو غذاهای پرطرفدار ایرانی به حساب می‌آیند. در کشور ما با توجه به تنوع قومیتی و فرهنگی که وجود دارد، غذاهای مختلفی اختراع شده است.